top of page

גיבוי בענן? גיבוי מקומי? מה שחשוב הוא המשכיות עסקית ורצף עבודה

Data Backup

נקודת המוצא היא שכל בית עסק שעובד עם מחשב – קטן כגדול – חייב לבצע גיבוי בענן או גיבוי מקומי (כמו מדיה חיצונית) באופן קבוע. תאר לך שברגע נתון הכל נמחק: מידע עסקי, תיבת הדואר, נתוני קשרי לקוחות, ניהול ספקים/מלאי, הנהלת חשבונות. אבדן מסד נתונים שאינו מגובה משמעותו מכה קשה לבית העסק, שלא לומר קטלנית, ואין בה דבר למעט כאב ראש רציני ונזק כספי. רבים רואים בגיבוי בענן את הפתרון האולטימטיבי. זה נכון... אבל:

הענן הוא עולם וירטואלי עם קשת רחבה

של אפשרויות. באיזו מהן נכון לך לבחור?

גיבוי חינם? בתשלום? כולל הצפנה? רפליקציה? חבילת הגיבוי דורשת תוספת ציוד קצה? כשאנחנו ניגשים לבנות תוכנית גיבוי לבית העסק, שאלות אלה הן רק הקדימון לעוד אין ספור מרכיבים ומשפיעים שיש לשקלל כדי לבנות לך את הגיבוי האופטימלי הן לצרכי העסק והן מבחינת התקציב.

אפיון הצרכים – זה הבסיס ובלעדיו כל גיבוי שייעשה הוא בבחינת בניית בית ללא יסודות. אנחנו מבצעים תחקיר מעמיק לצורך אפיון העסק והתנהלותו  על פי פרמטרים כמו: תקציב, מענה לצורך, תכנון צרכים משתנים וראיה לעתיד.

איומים אפשריים – כאלה יש רבים ולכל אחד מהם השפעה על הרכב חבילת הגיבוי הנדרשת. לדוגמא: רבים מלקוחותינו מגדירים את דרישות העסק ומשום מה מרביתם אינם מציינים את הצורך לגבות את תוכנות הדואר. אנחנו עושים את זה ביוזמתנו ויש לנו אפשרות לשחזר נתוני אאוטלוק שנמחקים בטעות או במתכוון.

ראיה לעתיד – אמנם עסק הוא 'גוף חי' שגדל, משנה כיוון עסקי, מתפתח וביחד איתו יש צורך לבחון את מערך הגיבויים. ועדיין, פעמים רבות אנחנו בונים מראש את חבילת הגיבוי כך שתכסה גם צרכים עתידיים. צריך לזכור – גיבוי בענן ממלא פקטור מרכזי בעת התאוששות מאסון ומכאן חשיבות ה"צפה את הבלתי צפוי" אם ברצונך בגיבוי אופטימלי.

אז מה הוחלט... גיבוי בענן או גיבוי מקומי

לא ניכנס לפרטים הטכניים כדי לענות על השאלה אלא נתמקד בראיה הכוללת. בעצם קיימים שני ערוצי גיבוי מרכזיים: גיבוי בענן וגיבוי מקומי.

גיבוי המקומי - זו יכולה להיות מדיה חיצונית (דיסק קשיח, USB, דיסק...), שרת גיבוי, או שרת גיבוי לשרת הפעיל. החיסרון המרכזי של גיבויים אלה הוא הצורך להפעילם ידנית, לזכור לבצעם, ושהם נתונים בסכנה לפגיעה פיזית בדיוק כמו כל חומרה אחרת. ועדיין, על פי בחינת דרישות/עלויות/תועלות/ניצולת גיבוי אופטימלית יש מצבים בהם נכון יותר לשלב את הגיבוי המקומי יחד עם גיבוי הענן.

גיבוי בענן – כאן אין את "תחלואי" הגיבוי המקומי. שרידות והמשכיות העבודה אינן מאויימות ע"י נזק פיזי במיוחד כשמבצעים גיבוי בשרתים רחוקים ורפליקציה (שרת רדום מגבה שרת פעיל כדי להמשיך שרידות עסקית בעת פגיעה בשרת הפעיל). יחד עם זאת חשוב לבחור את שירותי הגיבוי בענן בהתאמה לדרישות וצרכי הארגון ו... הגדרת התקציב מאחר ושירותי ענן רבים (תוכנות, נפח אחסון...) עולים כסף.

מכאן, התשובה לשאלה גיבוי בענן או גיבוי מקומי נקבעת על פי הצורך,

התועלת והעלות. לפעמים זה רק גיבוי בענן לפעמים משולב בגיבוי מקומי.

תמיד עם האצבע על הדופק

השירות המקיף שאנו מציעים לצורך תחזוקה שוטפת של מערכות המחשבים בעסק נועד למטרות פיקוח, בקרה ושליטה על מערכת המחשוב. אנחנו בין חברות שירותי המחשוב ופתרונות מחשוב לעסקים הבודדות שמחזיקות מערכת ניטור ובקרה ייחודית שמדווחת לנו בכל רגע נתון על כל תקלה או חריגה בנתוני ופעילות כל עמדת עבודה גם אם מדובר במערך של מאות ואלפי מחשבים. את רוב התקלות אנחנו מתקנים מרחוק ON-LINE . במקרים רבים, התקלה כבר מסודרת עוד לפני שהלקוח ידע שהיא הייתה. ולאלה שדורשות נוכחות פיזית בבית העסק...

הן מטופלות ע"י ה"תומך" שלנו – מומחה מחשבים ורשתות מחשוב - שמשודך לארגון, מכיר כל בורג במערכת ויודע לטפל בכל מצב ובעיה במיידי.

התכנים הבאים ישלימו את התמונה (לינקים לעמודים פנימיים)

פתרונות מחשוב לעסקים...

אבטחת סייבר...

התאוששות מאסון...

פתרונות לרשתות...

פתרונות ענן...

 

לפרטים נוספים בדבר פתרונות מחשוב לעסקים

לפגישה או הצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות

אפשר להתקשר אלינו ישירות

 

03-5089000

או למלא את הפרטים ואנו נחזור אליך בהקדם

bottom of page